Když se ráno probudím

sobota 5. březen 2011 12:08

Z netu

Každé ráno, když se probudím, mám pocit, jako bych se znovu a znovu narodil a měl šanci začít něco nového, něco krásného a jedinečného...

Předtím než si večer lehnu do své pohodlné postele a tvrdě usnu s pocitem bezpečí domova, promítám si všechno co se mi za ten den stalo. Každá minuta mého nudného života se rázem stává minutou hlavního hrdiny, jako v nějakém dobrodružném románu. Příběhy každého z nás jsou tak odlišné a všechny, jako by měli nějaký učel a byly jednou z části do velkého obrazu z puzzlý. A všechno do sebe, tak krásně zapadá.

Miluji ten svěží pocit plný energie, který cítím každé ráno po probuzení. Nový start, nová šance, udělat něco na co můžu se spokojemným pohledem pohlížet a s chutí zažívat. Pocit, že zvládnu všechny překážky, které mi sám život nastaví. A děkují, že mohu tento překrásný moment zažívat 365 dní v roce.

Se zálibou občas jen tak procházím rušnou Prahou a pozorují lidi, které bez povšimnutí mijejí mě i ostatní. A občas mi některé momenty připadají, jako bych je už kdysi zažil. Momenty, které se mění dnem, ba ne mění se každou vteřinou.

Každý z nás by chtěl žít jiný životy. Životy velkých hrdinů, kteří svými činy dokázali změnit celý svět, ale neuvědomujeme si, že i ten náš obyčejný život je vlastně tím jedinečným a i my obyčejní smrtelníci svými počiny měníme chod historie celého lidstva.

Proto se snažme prožívat každý okamžik v našem životě naplno, ať toho stíhneme co nejvíc, vždyť to je tak krásné žit na tomhle světě. Jen pocit, že můžeme dýchat mě dokáže pokaždé posadit na zadek. Jak něco, tak krásného může vůbec existovat, jak něco takového může vůbec někdo prožívat znuděně. Ano problémy jsou všude kolem nás, ale pokud se je naučíme přijímat ne jako trest, ale jako trénink, abychom se staly silnými osobnostmi, pak i sebemenší problém se rozplyne, neboť každý problém má své řešení. A s lidmi kolem nás, kteří nás milují to hravě zvladneme každý.

Že bych byl neustále, tím naivním mládětem? Ba ne před půl rokem jsem rozevřel svá křídla a odletěl z hnízda, ze svého domova a rozletěl jsem se na všechny světový strany, dobývat své místo zde na Zemi. Poprvé poznávám blíže ten náš Svět a můžu Vám říct je to nádhera. I když se říká všude dobře, doma nejlíp. Ale přece jsme všude tady na Zemi doma. Vždyť celá tahle planeta patří jen nám. A my všichní bílý, černí, žlutí či barevní my všichni jsme jedna velká rodina. A jako rodina bychom měli ochránit náš Svět. Svět ve kterém se naše sny stávají skutečností, svět ve kterém můžem volně dýchat a zažívat každé, každičké, překrásné ráno do dalšího dne plného dobrodružství.

Son Tran Thai

Son Tran Thai

Son Tran Thai

O neobyčejných věcech, v mém úplně obyčejným světě. Aneb jak poznávám svět kolem sebe.

Jsem dvacetiletý kluk z Vietnamu. Žijí v Čechách již nějaký ten pátek. Česky jsem se moc dobře nenaučil a vietnamsky zapomínám. :) Můj pohled na svět je zcela optimistický, a proto moje texty berte s rezervou. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale nezapomeňte jde pouze o můj názor, ale určitě budu rád, když mi občas připomenete, že jsem stále ještě moc mladý na to abych změnil celý svět. Velký dík patří Vám všem, kteří si uděláte čas na mé občasné výlevy slov...

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky