Stop nízkosti a hrubosti dnešního člověka...

čtvrtek 20. květen 2010 17:04

Je to demence nebo nízkost dnešního člověka?

Není to dávno, kdy lidé dbali  na to, jak se mají ve společnosti chovat. Snažili se, aby jejich vizáž a způsoby dělaly na ostatní dojem. Nezáleželo jestli jste v nižší vrstvě nebo patříte do královskou rodu, ale jak se chovat věděli všichni. Pánové se dvořili slečnám a dámám. Dámy byly na vrcholu skvostu a dokonalé elegance.

Žijeme v 21. století, kdy věda a technika jdou kupředu světelnou rychlosti. Ale to samé se u lidí snad ani nedá říct. Kde se stala chyba? Proč naše chováni a jednání s ostatními lidmi, tak zaostává a snad se dá  i říci, že se vracíme do Pravěku. Bomba vracíme se k naším předkům, jak milé. Proč se ale neučíme od nich to dobré, místo těch špatných vlastností?

Žijeme v Evropě, přímo v srdci Evropy. Kde vždycky bylo centrum vědění a slušné společenské chování zde bylo normou. Já pocházím z chudé části Asie a tam daleko u nás, když se řekne Evropa, tak cítíme respekt a poklonu národu, který byl v celé historii lidstva vždy na vrcholu moudrosti, elegance a zbytek lidské populace na téhle planetě se učilo od Vás Francouzů, Angličanů, Čechů a jiných národu Evropy, jak se máme správně chovat. I držení vidličky bylo důležité ba dokonce jednoduché držení těla bylo v tehdejší společnosti normou.

Žijí zde bezmála 13 let a od roku je to horší a horší. Pustit starého člověka v autobuse  si sednout už není in, takže proč by to měl mladý člověk udělat, už i pozdravení či poděkování je passé. Což je tak těžké udělat taková malá gesta?

Jeli jsme takhle jednou do Prahy a kamarád pustil jednu paní si sednout a ona se na něj tak podivně podívala, jako by si pomyslela jestli je ten kluk v pořádku. Je tohle normální? Podle mě tedy rozhodně ne. Ano samozřejmě je tu stále okruh lidí , kteří se umí chovat, ale počet těchto jedinců už rapidně klesá. Nedivil bych se, kdybychom za pár let opět lezli po stromech, jako kdysi před miliony lety! Opravdu tohle chcete?

Neustále slýcháme, že žijeme v 21.století, moderním a svobodným. Každý člověk má právo se rozhodnout, jak chce žit. Tak prosím sebe a Vás všechny abychom rozhodli správně.

Místo neustálého dohadování, kdo povede vládu a kdo spasí náš svět, bychom se měli hlavně zastavit u sebe a říci co je hlavní a důležité, protože nemáme dělat druhému to co nechceme, aby dělal nám. Jak je prosté to říct a co takhle to společnými silami uskutečnit...

A opět musím říci, jak je tenhle svět ironický. I při psaní tak smutného faktu jsem se zasmál, protože i přesto, že tohle všichni víme, tak možná ani změnit nechceme...

Son Tran Thai

Son Tran Thai

Son Tran Thai

O neobyčejných věcech, v mém úplně obyčejným světě. Aneb jak poznávám svět kolem sebe.

Jsem dvacetiletý kluk z Vietnamu. Žijí v Čechách již nějaký ten pátek. Česky jsem se moc dobře nenaučil a vietnamsky zapomínám. :) Můj pohled na svět je zcela optimistický, a proto moje texty berte s rezervou. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale nezapomeňte jde pouze o můj názor, ale určitě budu rád, když mi občas připomenete, že jsem stále ještě moc mladý na to abych změnil celý svět. Velký dík patří Vám všem, kteří si uděláte čas na mé občasné výlevy slov...

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky