Billboard

neděle 25. duben 2010 22:09

Dneska jsem jel do Prahy na přípravný kurz na vysokou školu, jako každých 14 dní. Když jsem příjižděl do Prahy nemohl jsem si nevšimnout, že kolem silnic je plno Billboardů.

Billboardy, které mají splňovat funkci reklam. Ale proč mě zaujaly zrovna tyhle Billboardy, když je v Praze tolik krásných památek?

Blíží se Volby a proto na většině z nich jsou volební kampaně. Některé mě dost pobavily, například vtipný billboard, jak chce hlavní představitel ČSSD snížit cenu piva na 2 Kč, nebo že chce přivést z5 Elvise.

Nedalo mě to v klidu a snažil jsem zjistit cenu jednoho billboardu. Možná jsem měl vynaložit více síly, ale co jsem tak koukal cena je od 2000 Kč a více, to nepočítám cenu pronájmu reklamní plochy, což není také nic levného. A jak jste si již mohly všimnout těch Billboardu jsou nyní před volbami mraky, hlavně v Praze. To nepočítám další propagační materiály: trička, tužky, plakáty, klíčenky a například u ČSSD i růže, které nejsou nějak extra levné! Když už se, tak rozhodli plýtvat ze státního rozpočtu, mohli také vymyslet víc užitečné věci.

Peníze, které se mohly lépe využít. Lepší zařízení do nemocnic, škol atd. Platy jsou stále mizerný a ceny stále rostou i u takových základních a hlavně potřebných k životu, jako jsou potraviny. Od nového roku vzrostl spotřební daň o 1%. Jistě by se člověk s tím jedním procentem usmířil, ale kdyby věděl, že ty peníze půjdou na užitečnější věci, než na nějaké klíčenky.

Stejně jako tohle mě také pobavilo, některé billboardy, které hlásí že ví, jak z krize ven. Nestačilo by trochu šetřit, Páni politici? Vaše platy jsou tak nepochopitelně vysoké pro obyčejného občana, jezdíte v super moderních autech, které také něco stojí a nebo by jen stačilo uskromnit se na vašich po schůzových obědů či večeří? Místo soukromých letů jet veřejnou leteckou dopravou.

Možná si říkáte, co já o tom můžu tak vědět! Ale stačí mi jen pohled na své okolí. znám lidi co občas nemají ani na ten rohlík k večeři. Nemají práci! Ne že by se jim nechtělo pracovat, ale dnes když stále řádí ta krize se těžko hledá práce. A z sociální podpory se dá opravdu špatně žít, když ceny se neustále zvedají. Pak platit nájem, elektriku, vodu, topení a jíné. Někdo si žije, jako prase v žitě a někdo nemá ani na ten pitomej rohlík.

Někomu stačí vydržet běhat za jedním míčem 90 minut a má naděláno na celý život a někdo zas dře od ráno do večera a občas nemá ani na ty kalhoty, aby mohl změřit jestli má nebo nemá hluboko do kapsy. Jak ironický je ten život.

No hold přestaňte naříkat, měli jste se líp narodit. Když se dobře narodíte, tak nepotřebujete ani mozek. Na co taky že jo... Zdědíte pár hotýlků a všichni už se vám budou klanět až do smrti.

Ne opravdu nezávidím. Mě stačí málo ke štěstí, pár dobrých přátel, milující rodinu. Nejsem bohatý a ani hlady neumírám, ale aspoň si své přátele nemusím shánět pomocí peněz, přes reality show! Viď Paris H.

Son Tran Thai

Son Tran Thai

Son Tran Thai

O neobyčejných věcech, v mém úplně obyčejným světě. Aneb jak poznávám svět kolem sebe.

Jsem dvacetiletý kluk z Vietnamu. Žijí v Čechách již nějaký ten pátek. Česky jsem se moc dobře nenaučil a vietnamsky zapomínám. :) Můj pohled na svět je zcela optimistický, a proto moje texty berte s rezervou. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale nezapomeňte jde pouze o můj názor, ale určitě budu rád, když mi občas připomenete, že jsem stále ještě moc mladý na to abych změnil celý svět. Velký dík patří Vám všem, kteří si uděláte čas na mé občasné výlevy slov...

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky